Overview Reviews Product Description Replacement oil ring RAILS for MAHLE 3.0mm oil rings Product Videos Custom Field Category Engine Components>Piston Rings MPN 4135-300R Clearance Item N Product Reviews Write a Review Write a Review × Mahle Mahle MS 4.135in 3.0MM Oil Ring Rails - 4135-300R Rating * Select Rating 1 star (worst) 2 stars 3 stars (average) 4 stars 5 stars (best) Name Email * Review Subject * Comments *